Torebka anglistki

Kochani, TOREBKA ANGLISTKI to moja wirtualna podręczna torebeczka z narzędziami przydatnymi w tworzeniu lekcji, planowaniu, wykorzystywaniu sieci do pracy. Tutaj znajdziecie ciekawe linki z inspiracjami, cudowne narzędzia internetowe do uatrakcyjniania swoich zajęć z angielskiego, ale i też innych języków. Zapraszam Was też do dzielenia się zawartością swoich "ZAWODOWYCH TOREBEK":) Ciekawe pomysły/linki do stron/narzędzia przysyłajcie na mejla. Stworzymy tu kafejkę pomysłów:) Ahoj!!!CIEKAWE I SPRAWDZONE MIEJSCA W SIECI:


www.lingro.com - do wgrywania TED'ów
www.ted.com - tu możecie słuchać, oglądać, poznwac i pokazywać świat swoim uczniom
www.ed.ted.com - gotowe do użycia materiały z TED'ów
www.zaption.com - tutaj można 'ciąć' TED'y, dzielić na krótsze, wybrane kawałki:)
www.tedxesl.files.werdpress.com - gotowe materiały ułożone pod konkretne TED'y
www.cueprompter.com - sieciowy prompter, do wgrywania i odczytywania tekstów np. z TED'ów lub innych tekstów, nawet w podręcznika. Dowolność na maksa, a uatrakcyjnia czytanie i można podkręcać tempo czytania:)
www.ello.org.english - filmy (podobne do TEDów, ale prostsze, dla uczniów z mniejszymi umiejętnościami językowymi; podzielone poziomami.
www.eslvideo.com - jak wyżej
www.freetech4teachers.com - np.darmowe książeczki min. dla maluszków:)
www.thinglink.com - adres przydatny do osadzania linków na obrazkach, np. w formie kropek - fajne!
www.powtoon.com - mistrzowskie narzędzie do tworzenia filmów animowanych:) Nie klikać opcji Premium bo jest płatna:)
www.storybird.com - piękne miejsce do tworzenia książeczek, historyjek, opowiadań i wierszy. A jakie ma czaderskie ilustracje!!!!! Do dzieła pisarze:)
www.vocaroo.com - do nagrywania plików audio, też w formacie MP3:)
www.storycorps.org - słuchaj, oglądaj, czytaj, a nawet nagrywaj:) Warto przejrzeć.
www.learningapps.org - cudowne!!!!!! do tworzenia własnych aplikacji na telefon:)
www.weebly.com - tutaj stworzysz swoją własną stronę internetową:) Polecam gorąco.
www.pixabay.com - tysiące zdjęć, wysokiej jakości, do wykorzystania wszędzie i zawsze. I nie martwcie się o prawa autorskie:)
www.canva.com - tutaj możecie projektować ilustracje, plakaty, okładki swoich wydawnictw - słowem co kto chce - boskie miejsce w sieci:) uwielbiane przeze mnie:)
www.issuu.com - a tu możesz OPUBLIKOWAĆ swój magazyn, czasopismo, ulotkę - no co kto chce:) Taka zabawa w redaktorów, a uczniowie zapewne chętnie podejmą takie wyzwanie.
www.authentic-teaching.com - dwie dziewczyny, pełne energii przygotowują dla nas materiały do wykorzystania na zajęciach, a wszystko oparte o materiały autentyczne i żywy język, jakiego nie znajdziemy  standardowych podręcznikach. Audio, video, handouts - gotowe!!! I jakie ciekawe:)
http://www.wittycomics.com - do tworzenia komiksów, czaderskie!!!! Musicie to sprawdzić:)
http://www.educatorstechnology.com/2015/03/ipad-name-selector-apps-for-teachers.html - jak wybrać ucznia do odpowiedzi z miły i zabawny sposób? Tutaj znajdziesz selektory, polecam.
http://www.teachthought.com - dla wszystkich nauczycieli, fajne wskazówki, inspiracje, pomysły i rozwiązania, a i do przemyślenia też jest wiele:)
http://www.engvid.com - gotowe video lekcje:)
https://appear.in - ten link pozwoli Wam/Nam na przeprowadzenie np. konferencji online z możliwością zgromadzenia 8 osób:) Taka mini-lekcja online/webinar:)
https://fiszkoteka.pl - absolutne "must have" dla tych, którzy uczą się języków obcych lub nauczają:) Nieograniczona fiszkoteka, zbiór fiszek do nauki słówek i zwrotów i różnistych językach. Zaczynamy?


LUDZIE I ICH INSPIRACJE:

www.annapoplawska.pl - chodząca kopalnia pomysłów, prawdziwa znawczyni nowych technologii i ich wykorzystania w nauczaniu języków obcych:) Polecam gorąco:)
www.eslcafe.com - tutaj Dave pokazuje, inspiruje, uczy i podsuwa pomysły, dla szukających nowych rozwiązań:)
http://www.freetech4teachers.com - Richard podsuwa wieeeeeleeeeee możliwości technologicznych do wykorzystania na zajęciach i dla własnej nauki:)

I będzie przybywać i przybywać:) Kogo tu jeszcze dorzucić?


ORGANIZACJA WŁASNA:)

Tutaj się zorganizujesz (nie tylko językowcy:), uporządkujesz i nie zapomnisz, co już zrobione i ca zaplanowane.

www.chalk.com - zarejestruj się, poukładaj zajęcia, planuj i wszystko w jednym miejscu:) Cudowne.
2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Zapraszam:) I będziemy rozbudowywać te możliwości::) Pozdrawiam

      Usuń